Ultima online

Ultima online
Mollabey

Ultima online hakkında ön bilgi verelim. Kendileri online olarak oynanan çeşitli versiyonları bulunan fakat, online oynanmak zorunda olunan bir oyundur. Ana hatları ile ultima online için gerekli olanlar içerisinde karakter oluşturmanız gerekmekte. Yazımızda bulabileceğiniz ve popüler olan karakterlerden bir kaçına değinmek istedik.

Ultima online karakterleri

Karakterlerin büyük bir kısmı aşağıda verilmiştir. Çeşitli karakterleri birbirleri ile de karma hale getirebilirsiniz.

Warrior savaşçı : Hemen hemen her oyunun olmazsa olmaz karakteri fakat yan skiller hangi silahı kullanabileceğinizi ve ne kadar damage (hasar) çıkabileceğinizi göstermektedir.

Archery Okçu : Adından da anlaşılabileceği gibi okçuluk üzerine geliştirilen bir karakter.

Mage Büyücü : Büyü skillerini kullanarak amansız bir kahraman olmak mümkün

BlackSmith madenci : Oyun içerisinde metal olan herşey ellerinden geçer. Tabi önce toprağı eritip çeşitli materyaller toplar.

Bard Hayvan terbiyecisi : Bu karakterle Dragon, drake, unicorn, firesteed, nightmare gibi hayvanları tame ederek türkçe karşılığı ehlileştirmek olarak geçer. Bu karakterle kesilmesi zor yaratıklar kesilebilir. Yüksek parşömenler paragon kutuları ile yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Tailor Terzi: Şahsen en sevdiğim karakter luna gibi gözde bir şehirde bir kenarda süslü pakize rolü de oynayabilirsiniz. Krallar gibi blacksmith ile birleştirip mekanın sahibi de olabilirsiniz.

Oyundan detaylar

Ultima online türkiye üzerinde de kurulu serverları bulunan bir oyun. Bilgi alabileceğiniz çoğu forum bulunmaktadır. Ultima online genel sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Yaygın bir server bulup burada gruplara yani guildlere katılarak daha hızlı gelişebilirsiniz hem maddi hem manevi. Guild bir nevi çete gibi soy isim bile alabileceğiniz birlikte bir çok yıkılması zor yaratığı, kazanılması zor savaşları kazanabilirsiniz. Tabi grup warrior gibi savaşçıl bir grup özelliği taşıyorsa. Günümüzde server kuranların bir çoğu gelir amaçlı token, robe, binek (bulunmaz renk ve özellikte) satarak veya kiralayarak geçimlerine ek gelir oluşturmaktadır.

Ülkemizde yaygın olarak oynanan ultima online üzerine duracak olursak tek tabanca takılmak isteyenler için özellikle olmassa olmaz ilk iş bard kasmak. Hayvan terbiyecisi olarak düşüne bilirsiniz. Olmazsa olmaz skillerinin başında Veteriner, animal taming , animal lore gelmektedir.

Veteriner : Hayvanlara yaratıklara can basma görevini yerine getirmenizi sağlayan skill. Detay vermiyorum ama aklıma bandaj geldi bandage olmazsa olmazı. Animal Taming :Bulunması ve sahiplenmesi zor hayvanları bu skilinizi ne kadar yüksek tutarsanız o kadar kolay sahiplenebilirsiniz. Bulunması zor hayvanlar zor skiller isteyebilir. Oynadığım serverlerin bir tanesinde unicorn ayda 1 çıkmakta ve Animal tame ve animal lore bilgisini 115 istemekte idi minimum. Bunun yanına Peacemaking ve music kasmanız durumunda güzel bir bard çarınız var demektir artık.

Tamamen kasılmış bir bard char, çar yada karakter her ne ise size fazlası ile destek olacaktır. En büyük desteğini tabiki DF de dark Father de göreceksiniz. Bunu anlatmak şuan için mümkün değil ama gelen taleplere göre Ultima online hakkında detaylı ve karakter bilgilerini azar azar paylaşacağız. Hatta sizden gelen yazıları da ekleyebiliriz.

Devamını buradan paylaşacağız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*